Egyházi konzultáció Skócia jövőjéről

2014. március 11., címkék: skócia, skóciai egyesült református egyház, skót egyház

A Skót Egyház moderátora ismertette a Skócia jövőjéről szóló országos konzultáció eredményeit. A skóciai protestánsok ezzel járultak hozzá az országuk függetlenségéről szóló vitákhoz.

Sok fecske nyarat csinál

2011. június 01., címkék: ökogyülekezet, teremtésvédelem, Háttér, Hírek, skóciai egyesült református egyház

„Csökkenteni kell közösségeink ökológiai lábnyomát” – vallja Norman Hutcheson, Dalbeattie városka református lelkésze. A dél-skóciai ökogyülekezet pásztora egy, a debreceni egyházmegyébe látogató delegáció tagjaként és a skót Eco-Congregation (Ökogyülekezet) követeként érkezett Magyarországra. Norman Hutchesonnal a Városligetben találkoztunk, ahol Kodácsy Tamás, a magyarországi ökogyülekezeti program vezetője tolmácsolásával beszélgettünk a Skót Egyházban működő teremtésvédelmi programokról.

Skót reformátusok szorosabb együttműködése más egyházakkal

2010. január 27., címkék: Nagyvilág, Ökumené, együttműködés, skóciai egyesült református egyház, ökumené

A Skóciai Egyesült Református Egyház együttműködési megállapodást írt alá más felekezetekkel, hogy a misszió és egyéb szolgálati ágak területén szorosabb együttműködést valósítsanak meg.